VITI I RI NË KORCE, DARDHE & VOSKOPOJË 3 DITË €109

 

 

Nisja  Tirana, Pallati SportitAlbania
Ora e nisjes From 09:00 AM. at your hotel
Zgjatja e turit 3 dite
Veshja e pershtatshme Rroba dimri per bore,kunder eres dhe shiut
Te perfshira Transporti me Autobuz

Akomodimi ne hotel me mengjes

Mbremje festive date 31 dhjetor +Pije pa limit

Darka e date 1 janar

Shoqerues Shqiptar

 

Nuk perfshihet
  •  Pajisjet e skive
  • Drekat
  • Gjithcka qe nuk eshtepermendur

 

PROGRAMI:

► Dita e pare:
Nisja nga Tirana ora 09:00 te mengjesit(Nisja nga Durresi ne oren 08:15) .Ndalese gjate rruges per pushim, kafe dhe foto .Vazhdimi i udhetimit ne Drilon & Tushemisht . Vizite ne bustin e Teta Ollges . Mberritja rreth ores 14:00 ne Voskopoje.Akomodimi neper dhoma .Konsumimi i drekes ne menyre individuale ( Nuk mungon sugjerimi i guides tone ). Pas drekes fillojne vizitat, njohja me historine e fshatit, ecje neper rruget e gurta, Njohja e zones dhe vizite ne vendet me pikante si Manastiri i Shen Prodhomit dhe kishave, ecje ne kodrat dhe natyren fantastike qe ofrohet. Animacione lojra sipas deshires ne shoqerine e guidave tona.Darka speciale e nates se nderrimit te viteve rreth ores 20:00 me muzike live.

► Dita e dyte:
Dita fillon ndryshe ne ajrin e paster dhe peizashin e mrekullueshem. Mengjesi ne hotel.Nisja per ne fshatin turistik te Dardhes. Qendrim ne Dardhe per ski dhe shijimin e natyres se bardhe deri ne drek.Me pas kthehemi per vizite ne qytetin e serenatave, shetitje ne pedonalen e famshme, mesonjtorja e pare shqipe, katedralja .Kthimi ne Voskopoje ne hotel . Konsumimi i darkes .

► Dita e trete:
Konsumimi i mengjesit .Ndales per kafe ne Pogradec .Me pas nisemi per udhetimin ne kthim ne Tirane . .Mberritje ne darke .

Fundi i sherbimit tone.

Sugjerohet te keni me vete :

-Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

SUGJERIM :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating