VITI I RI NE DUBROVNIK 3 DITE €109

 

 

Nisja  Tirana, Pallati SportitAlbania
Ora e nisjes From 09:00 AM. at your hotel
Zgjatja e turit 3 dite
Veshja e pershtatshme Rroba dimri per bore,kunder eres dhe shiut
Te perfshira
  • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
  • *AKOMODIM NË HOTEL ADRIA 4* NE DUBROVNIK
  • *MENGJESI + DARKA
  • *PERDORIMI I PISHINES DIMERORE
  • *SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

 

Nuk perfshihet
  • SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
  • *TAKSA LOKALE 1.5 EURO PER PERSON NE NATE
  • *ASGJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE PROGRAM

 

VITI I RI NE DUBROVNIK 3 DITE €109

DUBROVNIK – BUDVA – KOTORR
  • ► 1-3 Janar

PROGRAMI:

► Dita e pare : Tirane – Budva – Dubrovnik

Nisja ne oren 09:00 te mengjesit.(nisja nga Durresi ne oren 08:15) . Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. ( Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Me pas drejtohemi drejt qytetit te Dubrovnikut. Akomodimi
ne hotel. Darka ne hotel dhe me pas kalojm mbremjen ne atmosferen festive brenda qytetit te vjeter te Dubrovnikut .

► Dita e dyte: Dubrovnik

Pas mengjesit ne hotel nisemi viziten ne qytetin e vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

► Dita e trete:Dubrovnik – Kotorr – Tirane

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Kotorrit. Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

Fundi i sherbimit tone .

SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating